More

Sheffield Union of Golf Clubs


FIXTURES LIST 2019

April

Wed

3

Secretaries Day

Worksop

Sun  7 Leeds v SUGC Juniors (A) Pontefract
Sun  14 SUGC Juniors v Halifax & Huddersfield (H) Waterfront

14 Inter Club Foursomes Medal  Doncaster
Tue 16 Teesside SUGC Juniors (A) Blackwell Grange
Sun 28 SUGC Juniors v Bradford (H) Wortley

May

Sun 5 Bolton v SUGC (A)   [Sheffton Trophy] Bolton Old Links


5

Second Teams Championship

Phoenix

Fri 10 SUMA No. 1 Doncaster TM
Sun  12 Junior Team Championship (Teams of 3 - 13.00 Tee) Phoenix
Sun 19 SUGC v Harrogate (H) Wortley
Mon 20 SUMA No. 2 Tankersley

Sun

26

Champion of Champions (Junior & Senior)

Hallamshire

Mon 27 SUGC Juniors v Harrogate (H) Wath
June

Sun

2

Team Championship Qualifier

Hallowes

2 East Riding v SUGC Juniors (A) Filey

Mon

3

Inter Club KO foursomes RD 1

As Drawn
Fri 7 SUMA No. 3 Grange Park

Sun

9

Halifax & Huddersfield v SUGC (A)

West End
Fri 14 SUGC Presidents Day for Club Officials Wath

Mon

17

Inter Club Knock-Out 4s RD 2 & Salver RD 1

As Drawn

Sun

23

SUGC v Bradford (H)

Rotherham
Mon 24 SUMA No. 4 Hillsborough
Tue 25 Sheffield Plate Hallamshire
Sun 30 Team Championship Final Sickleholme

30 York v SUGC Juniors (A) Scarthingwell
July Mon

1

Inter Club Knock Out 4s RD 3  & Salver RD 2

As Drawn

Sun 7 Junior Strokeplay Championship (10.00 Tee) Lees Hall

Tue

9

SUMA No 5

Dore & Totley

Sun

14

SUGC v York (H)

Wath


14 YIDU Junior Club Team Championship Wath

Mon

15

Inter Club Knock Out 4s SF & Salver SF

As Drawn

Tue 16 Turner Shield Wath
Sun 28 Mid Amateur & Seniors / Veterans Championship Lees Hall

Aug

Sun

4

SUGC v Leeds (H)

Hillsborough
Fri 9 Sheffield Open Championship Hickleton
Sun 11 J H Aitchison Trophy Final Birley Wood

Sun

18

Teesside v SUGC (A)

Middlesbrough

Thur

22

SUMA No 6

Wheatley

Sun

25

Stroke Play & 6-18 Strokeplay (New) Championship

Sitwell

Mon

26

Inter Club Knock Out Foursomes & Salver Finals

Lindrick

Thur 29 YIDU Junior Team Championship Bingley St Ives
Sat 31 Queens Jubilee Charity Comp Styrrup

Sept

Sun

1

East Riding v SUGC (A)

Hessle

Wed 4 SUMA 7 Roundwood
Sat  7 Junior Mini Tour Final (13.30 Tee) Roundwood

Sun

8

YIDU Team Championships

The Oaks

8 Junior 4 man ICTC Final (13.00 Tee) Hickleton

Sun

15

Amateur Championships R1 and R2

Abbeydale

Sun

22

Amateur Championships Semi-Final & Final

Lindrick


22

Junior Matchplay Semi-Final & Final

Lindrick

Go Back >>





Created by intelligentgolf version 10.1.2
CONGU® is Copyright Council of National Golf Unions.